Geriausia slaugos priežiūros tarnyba – šeima

Nuolatinės slaugos poreikis gali atsirasti netikėtai, o jam atsiradus, imame svarstyti, kaip elgtis - ar ieškoti slaugos įstaigos, ar pačiam imtis slaugos namuose? Daugelio nuomone, geriausia slaugos priežiūros tarnyba – šeima. Tačiau, nusprendę savo artimąjį slaugyti namuose, daugelis nežino, kaip pakeisti patalynę, sauskelnes ar, kaip nuprausti iš lovos nesikeliantį žmogų, o netinkama priežiūra gali pabloginti ligonio būklę. Ką svarbu žinoti slaugant namuose?“.

Ligonio kambarys

Ligonio kambarys

Jei yra galimybė, pageidautina ligoniui paskirti atskirą kambarį. Jei tokios galimybės yra, širma atitveriama geriausia kambario dalis. Kambarys turi būti nuolat vėdinamas. Šaltuoju metų laiku orlaidė atidaroma 20 – 30 minučių nerečiau kaip 3 – 4 kartus per parą. Ligonis tuo metu šiltai užklojamas. Vasarą langas ar orlaidė turi būti atviri visą laiką, tik svarbu, kad kambaryje nebūtų skersvėjų. Kad nesikauptų dulkės, grindys ir baldai šluostomi drėgnu skuduru 1- 2 kartus per dieną. Langas ir orlaidė tuo metu turi būti atidaryti.

Kaip pakeisti sauskelnes ir įklotus

Kaip pakeisti sauskelnes ir įklotus

Panaudotose priemonėse gali būti pavojingų sveikatai mikroorganizmų, kurie gali sukelti infekciją, todėl labai svarbi paciento ir slaugančiojo asmens higiena. Būtina mūvėti pirštines ir po procedūros kruopščiai nusiplauti rankas.
Pragulų profilaktika

Pragulų profilaktika

Pragulų (žaizdų) atsiradimas nėra vien tik prastos slaugos rezultatas. Reikėtų žinoti, kad pragulų susidarymą lemia tokie veiksniai: bloga bendra organizmo būklė, nejudrumas, amžius, klininkinė būklė(pvz., insultas, diabetas), audinių suspaudimas dėl ilgo gulėjimo, netinkama mityba, deguonies stygius audiniuose, nepakankama odos priežiūra, trintis nevykusiai vartant pacientą.